נעים להכיר

היכרות בין חברי הקבוצה, היכרות עם המדריכים

התחלות > ד'
60 דקות
היכרות

חלק א'

מטרה: נערוך היכרות ראשונית בין חברי הקבוצה

שם מתודה:

סבב שמות

גוף המתודה:

נשב במעגל ונערוך סבב שמות, החניך הראשון אומר את השם שלו ושם של חיה שמתחילה באות הראשונה של השם שלו. החניך השני חוזר על הדברים של החניך הראשון ומוסיף את השם שלו וחיה משלו. כך נמשיך כשכל אחד מנסה לחזור על הדברים שהחניכים לפניו אמרו. כמובן שגם אנחנו, המדריכים, משתתפים.

שם מתודה:

בלון השאלות

חלק ב'

מטרה: נערוך היכרות עם המדריכים

שם מתודה:

משפטי אמת/שקר

גוף המתודה:

נכין (לפני הפעולה) 3 משפטי אמת ו3 משפטי שקר על עצמנו. המשימה של החניכים היא כקבוצה לקבוע מה מהם משפטי האמת. בסוף המשחק אפשר לשאול את החניכים אם יש מישהו שרוצה לספר על עצמו משפט אמת ומשפט שקר והקבוצה צריכה כמובן לנחש מהו המשפט האמיתי.

חלק ג'

מטרה: נכיר את המסגרת שנקראת פעולה

שם מתודה:

מה זו פעולה בכלל?

גוף המתודה:

לפני הפעולה מכינים פאזל שעליו כתוב הקטע שמופיע בנספח ומסביר מעט מהי פעולה. את חתיכות הפאזל מדביקים לפני הפעולה מתחת לכיסאות עליהם החניכים יושבים (אם אתם לא משתמשים בכיסאות אפשר להחביא את חלקי הפאזל בחדר). עורכים שיחה קצרה עם החניכים שמטרתה להסביר קצת לחניכים שמגיעים בפעם הראשונה לתנועה, מהי בכלל פעולה ואיך זה עובד- – מי יודע מה זו פעולה? – מי יודע מה עושים בפעולה? לאחר שהחניכים עונים. מבקשים מהם לבדוק מתחת לכיסאות, כל חניך מוציא את החלק של הפאזל. מרכיבים את הפאזל ומקריאים את הקטע.

שורה תחתונה

בשנה הקרובה נעבור פעולות בנושאים רבים ומגוונים. אנחנו ניפגש כאן ביום קבוע ובשעה קבועה ואנחנו נהיה המדריכים שלכם, יחד נצא למסע ולמקומות חדשים.

תגיות:

היכרות, משחקי היכרות, פעולה ראשונה
התחלות, ד',

ציוד נדרש:

  • חלק א' – בלון לכל חניך וטושים
  • חלק ב' – קרס מחוט ברזל , חוטים כמספר חברי הקבוצה, כל חוט באורך של כ 2 מטר. בקבוקים שאליהם מחוברות לולאות מחוט ברזל. דבק, המשפטים של אמת ושקר , חבל לתיחום
  • חלק ג' – פאזל (נספחים)

איך הייתה הפעולה?