שליחת כתבה

[contact-form-7 404 "Not Found"]

שאלות ותשובות: עבודה בתקופת נגיף הקורנה

התמודדות עם חרדה בזמן בידוד ופחד ממגפת הקורונה

ישיבה לצוות ההדרכה – הדרכה מקוונת

15 במרץ 2020

מידע לבני נוער וצעירים עובדים מטעם הסתדרות הנוער העובד והלומד בנוגע לנגיף הקורונה

שאלה: מה השכר שלי במידה ואני בבידוד ומקום העבודה פועל או פעל כסדרו?

תשובה: במידה ואתם נדרשים להימצא בבידוד, אתם זכאים להשתמש בימי מחלה שצברתם. ישנו אישור מחלה גורף למבודדי הקורונה, ואין צורך ללכת לרופא משפחה. את אישור המחלה וטופס ההצהרה תמצאו באתר משרד הבריאות. את צבירת ימי המחלה להם אתם זכאים, אתם יכולים למצוא בתלוש השכר. במידה ולא צברתם מספיק ימי מחלה, אתם רשאים להשתמש בימי החופשה שצברתם. גם הם רשומים בתלוש השכר.

שאלה: מה לעשות אם הפחיתו לי את כמות המשמרות?

תשובה: כנראה שכמות המשמרות שלכם תרד בתקופה הקרובה. כרגע לא הוחלט על מתן פיצוי, אבל אולי יוחלט על כך בעתיד. לכן, המשיכו לערוך רישום של שעות העבודה. בנוסף, אם יש ירידה ניכרת בכמות המשמרות שניתנת לכם, ויש לכם ותק של שנה ומעלה, אתם רשאים להתפטר בדין מפוטר בגין הרעה מוחשית בתנאי עבודה (נדרשת התראה בכתב למעסיק).

שאלה: מה לעשות אם אני חושש/ת להגיע למקום העבודה?

תשובה: במידה ואתם חוששים להגיע למקום העבודה, אך אין עליכם חובת בידוד, שוחחו עם המעסיק. כל היעדרות מעבודה נדרשת להיות באישורו.

שאלה: ניידו אותי לסניף אחר מהסניף שבו אני עובד/ת בדר"כ. האם זה חוקי?

תשובה: מותר לנייד אתכם לסניפים אחרים של החברה / הרשת (אשר באותה בעלות) במידה והסניף ברדיוס של 40 ק"מ. וכאשר אין שינוי משמעותי לרעה בזמן ההגעה שלכם לעבודה. אלא אם כתוב בהסכם אחרת.

שאלה: המעסיק/ה שלי רוצה שאחתום על חל"ת (חופשה ללא תשלום), מה לעשות?

תשובה: היציאה לחל"ת מאפשרת לכם להמשיך את רצף ההעסקה – מובטח כי תוכלו לחזור לעבודה בסיום החל"ת ורצף הזכויות שלכם (לדוג' לצורך זכאות לפיצויי פיטורים) נשמר.אם אינכם מעוניינים לצאת לחל"ת והמעסיק לא רוצה/יכול להמשיך להעסיק אתכם – זכותכם להתפטר בדין מפוטר – ולקבל את כל הזכויות המגיעות לכם (אם יש לכם ותק של מעל שנה ואם התרעתם בכתב לפני). בתקופת החל"ת מותר לכם לעבוד בעבודה אחרת.

שאלה: למה חשוב לדאוג כאשר יוצאים לחל"ת?

תשובה:

  • לוודא שהיציאה היא לתקופה מוגדרת.
  • אם אתם עומדים בזכאות לדמי אבטלה ומעוניינים לקבל דמי אבטלה– לוודא שתקופת החל"ת היא לפחות ל30 יום (מעל גיל 20 ועבדתם 12 חודשים רצוף).
  • את התנאים לקבלת דמי אבטלה ואופן המימוש ניתן לקרוא כאן : https://www.kolzchut.org.il/he/%D7%93%D7%9E%D7%99_%D7%90%D7%91%D7%98%D7%9C%D7%94
  • לבקש מהמעסיק שיוציא לכם "טופס ביטוח לאומי 1514" – "אישור מעסיק על תקופת העסקה ושכר – כדי שתוכלו להגיש בקשה לקבלת דמי אבטלה.
  • אם החל"ת מתארך – לוודא שאתם שומרים על הרצף הפנסיוני שלכם – המעסיק לא מפריש לכם לפנסיה על תקופת החל"ת.

על כל שאלה שעולה, ניתן להשאיר פניה בטלמסר 1121* או למלא טופס יצירת קשר דרך הקישור: ttp://minimum.org.il/minimom/tluna
ונחזור אליכם בהקדם!

שליחת כתבה
רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!