שליחת כתבה

[contact-form-7 404 "Not Found"]

פעולה מקוונת לשכבות ז'-ח' בנושא חג הפסח

ערב סטטיסטיקות מקוון!

פעולה מקוונת לשכבות ד'-ו' בנושא חג הפסח

28 במרץ 2020

מטרות:

  1. לציין את חג הפסח בצורה חווייתית משותפת כקבוצה
  2. היכרות עם תוכן החירות והחופש בחג הפסח
  3. לקשור בין פעילות התנועה לבין חג הפסח והמסורות המשפחתיות שלו

מהלך:

משחק פתיחה – ניחוש ציורים של מילים שקשורות לפסח: המדריך עושה שיתוף מסך של דף לבן ומצייר בכל פעם ציור שממחיש את המילה, הראשון שמנחש, זוכה בנקודה. אפשר במקום ציור, שכל פעם מתנדב אחד מהחניכים יציג מילה אחת בפנטומימה.

(פירמידות, עבדים, מצרים, פרעה, משה, עם ישראל, מצות, ים סוף, ביד חזקה ובזרוע נטויה, סדר פסח, אפיקומן)

חלק א' – משחק 9 בריבועמצורפת מצגת של הפעילות.

מחלקים את הקבוצה ל2 קבוציות קטנות יותר (אפשר בנים נגד בנות כדי להקל או כל חלוקה אחרת שנראית לכם הגיונית). כל קבוצית בתורה בוחרת מס' 1-9 שלא בחרו אותו עדיין ומקבלת חידה משימה. באם הקבוצה מצליחה בחידה, היא מקבלת נק'. הקבוצה שתקבל את מירב הנק' תנצח.

שימו לב שכדאי להפסיק בשיא, קצת לפני שנמאס לחניכים.

חלק ב' – מהו חופש?

אמרו לחניכים – בתקופה האחרונה אנחנו חווים סיטואציה מאוד קשה שבה יש לנו הפסקה / חופש מהיומיום שלנו – הרבה אנשים נמצאים בבית ולא הולכים לבית הספר ולמקומות העבודה, ויחד עם זאת אין לנו חופש להסתובב סתם ככה, לנסוע לאן שנרצה – לבלות או לטייל. המצב הזה הוא מאוד מורכב והוא מעלה את השאלה של מהו חופש?

שאלו את החניכים מה זה חופש לדעתכם?

נק' למחשבה – אנחנו רגילים להתייחס לחופש כמו חופשה מבי"ס, חופש גדול, זמנים שבהם המסגרת שאנחנו חלק ממנה נמצאת "בהפסקה". אבל בתוך הסיטואציה שנוצרה עכשיו אנחנו רואים שחופש הוא דבר הרבה יותר מורכב. החופש הוא גם היכולת שלי להתבטא בתוך הקבוצה החברתית שלי, שאני רואה אותה עכשיו פחות ופחות.

חלק ג' – ברכה לסדר המשפחתי

בתוך המצב שנוצר – הסדר המשפחתי שאנחנו רגילים אליו לא בהכרח יתקיים כמו שאנחנו רגילים. מעט מאוד פעמים בהסטוריה של העם היהודי היינו נתונים במצב כזה שלא יכולנו לקיים סדר פסח כפי שאנחנו רגילים, ובחג הזה שהוא חג החירות בו אנחנו אומרים כי "בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים" אנחנו חייבים לזכור את החירות שלנו.

בחלק האחרון נבקש מכל חניך וחניכה לכתוב ברכה לסדר המשפחתי שיתקיים אצלהם (באיזה פורמט שיתקיים) – זו יכולה להיות ברכה למשפחה המצומצמת, ברכה למשפחה המורחבת, או ברכה למישהו מסוים בתוך המשפחה. הנחו את החניכים לאחל לכבוד חג החירות – מה הם היו רוצים שתהיה החירות שלנו בתוך המצב המורכב שאנחנו נמצאים בתוכו.

סכמו בלאחל ברכה משלכם שהכנתם מראש לחניכים שלכם, בקשו מהם שישמרו על עצמם במהלך החג ושישלחו הרבה תמונות.

עלה והגשם

שליחת כתבה