שליחת כתבה

[contact-form-7 404 "Not Found"]

בני המושבים

בני המושבים - נעים להכיר!

 


בני המושבים פועלת במרחב ההתיישבותי במושבים, קיבוצים וישובים קהילתיים. בני המושבים מחנכת למעורבות בישוב ובסביבת החניך כדי ליצור חברה ישראלית צודקת יותר, שוויונית יותר, דמוקרטית, סובלנית ושוחרת שלום.
הערכים המובילים בבני המושבים הם אהבת הארץ והסביבה, ציונות, סובלנות, שוויון, דמוקרטיה, עבודה, לקיחת אחריות, מעורבות, הטלת ספק, עזרה הדדית ועוד. ערכים אלו באים לידי ביטוי בפעילות השוטפת ותוכנית ההדרכה התנועתית ובמפעלים השונים.
את בני המושבים מובילים בעלי תפקידים שונים העוברים הכשרה וליווי: מדריכים צעירים (מד"צים), מדריכים מתקדמים (מד"מים), מובילי שכבה צעירה (מש"צים) בשכבת יב' וגרעינרים בשנת השירות. בכל יישוב יש מדריך בוגר (מד"ב) המלווה ומוביל את פעילות הנוער ובכל מועצה ממונה רכז תנועה – האחראי על כל הפעילות התנועתית.

גם בפייסבוק

חומרי הדרכה

פעולה לגיל תיכון - סיפורה של אוניית אגוז

אוניית אגוז הייתה ספינה ששימשה לעליית יהודי מרוקו למדינת ישראל. ברחבי הארץ מתקיימים טקסים רבים המציינים לצד טביעת הספינה ונספיה, גם את מורשת עליית יהודי צפון אפריקה בכלל.

פעולה לשכבות ד'-ו' - אקלים ומחאת הנוער

פעולה לשכבות ז-ט' - קיימות

פעולה לגיל תיכון - קיימות וקהילה

להט"בופוביה ושוויון ערך האדם

בתגובה לאמירות הלהטבופוביות של שר החינוך מצורפת פעולה לטרומפים ולגיל תיכון (אפשר להשתמש גם בצוותי ההדרכה). הפעולה נועדה לעורר שיח חינוכי וערכי עם החניכים בגילאים השונים ומעודדת יציאה לפעולה בנושא.

חוברת "היישוב שלנו"

חוברת פעילויות שתגרום לכל חניך להתאהב מחדש ביישוב שלו

קבלת שבת

חוברת מתודות

חוברת משחקים

חוברת פעולות לשכבות ז'-ח'

חודש המודעות לאנשים בעלי מוגבלויות

מערך פעולות לציון יום זכויות האדם ושיתוף בחברה של אנשים עם מוגבלויות

חולצה כחולה והיא עולה!

פעולה לשכבות ד-ו על החולצה הכחולה ויצירת הסמלה תנועתית וקבוצתית

פעולת חברות

פעולה לשכבות ד-ו על משמעותה של חברות אמיתית

הודעות ופעילויות